2 września 2013
Przegląd linków CC #99

1. Nowy rok szkolny to oczywiście okazja do powrotu do tematu podręczników, a zwłaszcza tych darmowych i otwartych, które powstają w ramach programu Cyfrowa Szkoła, o czym pisze Justyna Zahorska z biznes.onet.pl.

2. Na Uniwersytecie Californi Los Angeles (UCLA) powstał film dokumentalny o wolnej kulturze. Znajdziecie w nim wywiady z prof. Lawrencem Lessigiem, Vincentem Moon’em i Richardem Stallmanem.

Recoding Innovation: Free Software – Free Culture from UCLA REMAP on Vimeo.

3. Emanuel Kulczycki na swoim blogu pisze o tym jak znaleźć legalne zdjęcia do prezentacji i tekstów, oczywiście dzięki wyszukiwarkom materiałów na Creative Commons.

4. Popularny otwarty program do nauki programowania Scratch doczekał się wersji 2.0. Tymczasem w Polsce kilka dni temu odbyła się premiera raportu o nauce programowania w szkołach, który towarzyszy programowi „Mistrzowie Kodowania” realizowanego przez firmę Samsung, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów.
programowanie raport
5. Miasto Buenos Aires zdecydowało się na używanie do publikowania treści przez siebie produkowanych (map, materiałów prasowych, zdjęć, stron WWW) na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa.

6. O tym jak biznes konstruktywnie postrzega Otwarte Zasoby Edukacyjne jako szansę na rozwój usług (wyszukiwanie wg. niego jest i będzie za trudne więc potrzeba narzędzi dla nauczycieli i szkół) dla edukacji pisze Steve Nordvark na łamach EdNET.

 

Zobacz też