27 sierpnia 2013
Przegląd linków CC #98

1. Dobiegł końca kolejny międzynarodowy zjazd Creative Commons (CC Global Summit), tym razem w Buenos Aires. Materiały konferencyjne i wystąpienia powoli pojawiają się już na Wiki Creative Commons, a niebawem przedstawimy Wam na blogu szerszą relację.

CC global summit

2. Centrum Cyfrowe organizuje kolejną serię szkoleń na temat otwartości w Gdańsku, Krakowie i Warszawie. Szkolenia obejmują podstawy prawa autorskiego, licencji Creative Commons oraz stosowanie i produkowanie Otwartych Zasobów Edukacyjnych.

3. Dobiega końca czas (do dziś)  na zgłaszanie propozycji wystąpień na drugą edycję konferencji CopyCamp organizowaną przez Fundację Nowoczesna Polska

4. Ponad pół setki osób z całego świata przystąpiło już do pierwszego kursu typu MOOC poświęconego Otwartym Zasobom Edukacyjnym. Kurs można śledzić również pod hashtagiem na twitterze #oermooc  Więcej na blogu Classroom-Aid.5. Badawczy blog o OZE aut. Leigh-Anne Perryman znów z bardzo dobrymi uwagami, tym razem na temat relacji między OZE a edukacją formalną i nieformalną.

6. Co oznaczają najważniejsze terminy w otwartości oprogramowania i kultury możecie dowiedzieć się z tego świetnego opracowania od opensource.com   (dostępny jako ODT).

7. Serwis Infojustice poświęcony obserwacjom nad zmianami prawa autorskiego na świecie przygotował zestawienie najważniejszych informacji o propozycjach reformy prawa autorskiego oraz wprowadzania bardziej elastycznych praw dla użytkowników.

8. Ile kosztują podręczniki? Ile wyprawka szkolna? Idzie wrzesień co oznacza powrót tego tematu, a my czekamy na premierę otwartych epodręczników z nadzieją, że coś zmienią w tym równaniu.

 

Zobacz też