17 sierpnia 2011
Zbliża się 10-lecie polskiej Wikipedii

24 września rozpoczną się obchody 10-lecia polskiej Wikipedii (polska wersja powstała 26 września 2001 roku), dziś największa spośród wszystkich Wikipedii w językach słowiańskich.

Obchody rozpocznie panel Polska Wikipedia AD 2001 i AD 2021, poprowadzą go Kpjas, czyli Krzysztof Jasiutowicz oraz i Ptj, czyli Paweł Jochym – założyciele i pierwsi użytkownicy polskiej Wikipedii.

Pełen program wykładów i paneli znajduje się w tym miejscu. Obchody będą odbywać się pod hasłem: Wpływ Wikipedii na życie Polaków. W Starym Browarze (Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar w Poznaniu), gdzie obywać będą się dwudniowe obchody,  od 10 września będzie można również oglądać wystawę grafik z konkursu Picture of the Year, organizowanego w Wikimedia Commons.

Organizatorem imprezy jest założone w 2005 roku Stowarzyszenie Wikimedia Polska. Osoby, zainteresowani udziałem mogą dopisać się n na listę uczestników. Uwaga! Wpisowe za udział w konferencji dostępne jest w opcji nocleg+wyżywienie lub tylko wyżywienie (odpowiednio 50 i 25 złotych).

Więcej informacji na stronie http://10lat.wikipedia.pl

Zobacz też