2 kwietnia 2011
Wartsztaty Akademii Orange

W dniach 31.03-01.04 w Warszawie spotkali się przedstawiciele organizacji z całej Polski realizujący innowacyjne projekty edukacji kulturalnej w ramach Akademii Orange.

Akademia ma na celu  rozwój innowacyjnej edukacji kulturalnej i zwiększanie potencjału współpracy między organizacjami poprzez partnerstwa oraz wymianę wiedzy. W drugiej edycji Akademii Fundacja Orange wsparła  42 projekty, wszystkie z nich zobowiązały się również do publikacji materiałów powstałych podczas realizacji na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa.

Dwudniowe warsztaty dla uczestników akademii składały się z wykładów m.in. Edwina Bendyka, prof. Barbary Fatygi i Wojciecha Krukowskiego oraz praktycznych zajęć o prawie autorskim i wykorzystywaniu nowych technologii prowadzone przez zespół CC Polska: Justynę Hofmokl, Alka Tarkowskiego i Kamil Śliwowskiego. Wszystkie materiały szkoleniowe z drugiego dnia warsztatów będzie można znaleźć niebawem na stronie Edukacja kulturalna oraz na stronach CC Polska.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszych warsztatów oraz Akademii Orange za wspieranie idei otwartości i współpracy. Jednocześnie zachęcamy wszystkie organizacje publikujące na licencjach Creative Commons i wykorzystujące je w swojej pracy do zgłaszania się do nas z informacją o projekcie oraz o tym dlaczego i jak korzystają z licencji CC w codziennej pracy. Wszystkie projekty chętnie opiszemy w dziale Case studies.

Zobacz też