1 lipca 2013
Przegląd linków CC #90

1. Aleksandra Pezda w Gazecie Wyborczej podsumowuje pierwszy etap programu Cyfrowa Szkoła i pierwsze wyniki badań jakie prowadzi wokół programu Min. Administracji i Cyfryzacji.

2. Międzynarodowy wydawca Pearson uruchamia kolejnych produkt z hasłem Otwarte w nazwie, OpenClass Exchange ma pozwalać nauczycielom na łatwe wykorzystywanie łączenie i ułatwianie dzielenie się między uczniami zasobami z katalogu obejmującego ponad 680 000 zasobów z cyfrowych kolekcji (w większości Otwartych Zasobów Edukacyjnych oraz serwisów typu YouTube Edu).  Samo narzędzie można już testować tutaj.

3. Na blogu światowego Creative Commons możecie przeczytać o projekcie OpenChem, który na wolnej licencji udostępnia wideo lekcja odpowiadającego 4 letniemu kursowi chemii na uczelni wyższej.

4. OECD wydało swój najnowszy przeglądowy raport o stanie edukacji na świecie. Na ponad 480 stronach znajdziemy również informacje o Polsce, wskaźniki na jakie OECD w szczególności zwraca uwagę to relacje między wykształceniem a zatrudnieniem

5. Opublikowano wersję 2.0 kompatybilnej z licencjami Creative Commons licencji Open Government License.

6. Artykuł The Benefits of Open gromadzi i podsumowuje kluczowe dokumenty i publikacje odnoszące się do wszystkich aspektów otwartości w edukacji, została wydana przez brytyjskie JISC CETIS.

Zobacz też