21 października 2012
Przgeląd linków CC #58

1. Jedna z prowincji Kanady, Kolumbia Brytyjska  ogłosiła, że będzie oferować studentom darmowe, otwarte podręczniki online dla 40 najbardziej popularnych kursów policealnych. Podręczniki będą tworzone przy współpracy z wydawcami na zamówienie od instytucji, całość koordynować będzie BCcampus, publiczna instytucja zajmująca się innowacjami technologicznymi w edukacji.

2. YouTube przeprowadził wspólnie z Sal’em Khanem i Khan Academy konkurs w poszukiwaniu 10 nowych guru kształcenia online,

3. PLoS, SPARC i OASPA we współpracy stworzyły przewodnik pt. How Open Is It?, który identyfikuje podstawowe elementy projektów Open Access i pozwała łatwo zorientować się w poziomach otwartości  Ponadto, pracodawcy i inne organizacje będą miały zasób określający kryteria, jaki poziom jest wymagany dla różnych polityk i otwartych mandatów.

4. Z okazji zaczynające się właśnie Tygodnia Open Access Harvard Open Access Access Project wydał nową, pełną wersję przewodnika dobrych praktyk akademickich polityk otwartego dostępu.

5. O ważnej roli bibliotek, bibliotekrek i bibliotekarzy w rozwoju i promocji Otwartych Zasobów Edukacyjnych traktuje artykuł naukowy od JISC (The roles of libraries and information professionals in Open Educational Resources (OER) initiatives).

6. Jeśli interesuje Was o czym rozmawiano i co prezentowano na konferencji Open Education w Vancuver w zeszłym tygodniu oto relacja od Audrey Watters na storify.com.

Ilustracja pt. Visual Notes of Honourable John Yap’s announcement at #opened12 aut. Giulia Forsythe na licencji CC BY-NC-SA

wspólnie z Sal Khan i Khan Academy

Zobacz też