11 października 2011
Hakowanie uniwersytetu – wspólne pisanie książki

Marcin Wilkowski, redaktor portalu Historia i Media, Grzegorz Stunża, redaktor portalu Edukator Medialny oraz Emanuel Kulczycki autor bloga Warsztat badacza komunikacji zapraszają do wspólnego napisania książki o hakowaniu uniwersytetu. Publikacja o tym jak internet wpłynął na funkcjonowanie polskich uczelni ma być dostępna w sieci na wolnej licencji.

Jak zmienił sposób, w jaki korzystamy z wiedzy i w jaki ją produkujemy? Jak radzi sobie nauka 2.0? Ile prawdy a ile rzeczywistości w zachwytach nad korzystaniem z nowych mediów na kierunkach humanistycznych? Jak mają się dyskusje o otwartej nauce i open access do podejmowania realnych działań przez polskich naukowców? Na te pytania mają nadzieję znaleźć odpowiedzi pomysłodawcy projektu książki. Więcej informacji o projekcie będzie pojawiać się na stronie historiaimedia.org/hakowanie.

Na artykuły o objętości do 10 tyś. znaków redaktorzy czekają do 10 listopada. Teksty muszą być udostępniane na licencji CC-BY-SA. Wszystkie zgłoszone materiały (po merytorycznej i redakcyjnej selekcji) zostaną udostępnione w portalu Historia i Media. Wybrane wejdą do książki, dystrybuowanej na licencji CC-BY-SA w formacie PDF i epub. Ebook zostanie wydany w wydawnictwie Ha!art

Zobacz też