21 września 2011
CC Global Summit w Warszawie – pierwsze podsumowanie

Od 16 do 18 września odbywało się w Warszawie najważniejsze wydarzenie dla ruchu Creative Commons w ostatnich latach. Po 37 miesiącach przerwy podczas CC Global Summit spotkali się przedstawiciele amerykańskiej centrali oraz ponad 80 państw, w których działają zespoły CC.

Przez trzy dni podczas sesji tematycznych dot. prawa, otwartych zasobów edukacyjnych, nauki i badań, strategii, społeczności, kultury, informacji publicznej oraz sesji otwartych „unconference” ponad 300 osób związanych z CC lub zajmujących się otwartością dyskutowało o roli i przyszłości wolnych licencji. Summit był też ważnym spotkaniem ze względu na społeczność CC, która nie ma okazji do częstych spotkań międzynarodowych. Z wielu sesji dostępne są już prezentacje prelegentów w serwisie SlideShare, niebawem też będziemy publikować nagrania wideo z sesji plenarnych. Warto prześledzić również tag #ccsummit na twitterze.

W ramach zjazdu obywały się również wydarzenia kulturalne m.in. koncerty zespołów Usta, Masala Sound System oraz Marcina Maseckiego. Poniżej przedstawiamy pierwszy materiał wideo, nagranie koncertu Usta pt. Pocałuj mnie jeszcze raz. Niebawem opublikujemy więcej materiałów ze zjazdu.

Zobacz też