8 września 2011
CC Global Party, 17-18 września


W ramach zjazdu międzynarodowego zjazdu CC w Warszawie organizujemy w sobotę i niedzielę (17-18 września) serię koncertów i imprez prezentujących muzykę związaną z ideą wolnej kultury.

Program koncertów

Sobota, 17 września, Sala kinowa Galerii Zachęta
MASALA, koncert 'Another World – predicting the fall of music industry based on feudal system’
USTA – reaktywacja po 5 latach! – koncert 'Pocałuj mnie jeszcze raz’
VJ Lekernel (Francja)
start: 20
wstęp darmowy

Na zaproszenie Creative Commons zagra zespół, który nie tylko słynie z łączenia muzyki orientalnej z elektroniką, ale też głośno promuje kulturę remixów i darmowe dzielenie się muzyką w sieci. Masala to kolektyw grający muzykę fuzyjną określaną przez siebie jako elektro-etno-ragga-punk-hip-hop. Powstał z inspiracji inyjską muzyką taneczną.

Prawdziwą wisienką na torcie tego wieczoru jest występ zespołu Usta, ezoterycznej grupy, której debiutancki album „Pierwszy pocałunek”, ukazał się w styczniu 2005 roku jako dodatek do magazynu „Lampa”. Trzon zespółu  tworzą Jan Duszyński, Tomasz Januchta, Jarosław Lipszyc i Michał Górczyński. Muzyka zespołu zbudowana jest na dyskotekowych rytmach, wrażliwości utworów minimal i jazzowej improwizacji – także w warstwie tekstowej. Najbardziej charakterystyczne dla zespołu jest przykrycie brutalnych i trudnych w odbiorze tekstów łagodnymi, bliskimi estetyce „easy listening”, dźwiękami. Czas na kolejny pocałunek Ust.

Oba koncerty rozświetlą wizualizacje VJa Lekernel-a z Francji, który stworzył nowatorski syntezator wideo Milkymist do mixowania kilku źródeł obrazu na żywo.

Sobota, 17 września, Obiekt Znaleziony
AXMUSIQUE, MONO, KWAZAR
start: 21
wejście: 10 pln

AXMusique  to nietypowy duet producencki, który zaskarbił sobie sympatię fanów żywiołowymi koncertami oraz wydawnictwami udostępnianymi za darmowo w sieci. Na scenie występują w trójkę – wokal, programming i perkusja. Choć ich brzmienie sugerowałoby raczej wpływ electro z dużą domieszką break beatu, inspiracje muzyków wypływają również z    klasycznego rock’n’roll’a ubranego w hipnotyzujący puls nowczesnej muzyki.

Mash-upy, electroswingi i remixy zaserwują weterani klubowego grania z Respecta Kru – Mono i Kwazar. DJe zagrają też remixy Masali i AXMusique, które powstaną w konkursie remixowym zorganizowanym na ccmixter.org.

Oprawę wizualną zapewni ekipa VJska Studia Gagarin.

Niedziela 18 września, Sala kinowa Galerii Zachęta
Koncert piano Marcina Maseckiego:
'Muzyka Warszawskich Akordeonistów Tramwajowych’
godz. 20
wejście: 10 pln

Marcin Masecki prezentuje nowy projekt czerpiący z brzmień miasta.

Znany z brawurowych koncertów przyciągających tłumy, utalentowany pianista-eksperymentator zainspirował się dźwiękami warszawskich akordeonistów tramwajowych, aby wyrazić wszystko to, czego się od nich nauczył podczas jedynego koncertu, który odbędzie się na zakończenie CC Global Summit.

Niedziela 18 września, Klubokawiarnia Chłodna 25
godz. 21
wejście bezpłatne

Open laptop jam session – wkręć się i graj – oficjalne after party CC Global Summit. Impreza w formie roundtable of sound. Przyjdź, podepnij się, włącz laptopa i jammuj z innymi.

Wszystkie koncerty zostaną nagrane i udostępnione po zjeździe na wolnych licencjach.

Zobacz też