29 kwietnia 2005
Otwarcie Creative Collective

„Cezary Ostrowski”:http://www.tutaj.com.pl/myhouse/, polski laureat zorganizowanego przez CC i pismo Wired konkursu „Fine Art of Sampling” otworzył 23 kwietnia – w tym samym czasie, gdy my inaugurowaliśmy CC Polska – swój nowy projekt, „Creative Collective”:http://www.tutaj.com.pl/geeklog/public_html/. Kolektyw jest platformą, która ma wspierać wspólne tworzenie otwartej muzyki.
Cezary ogłosił już pierwszy konkurs, na remix muzyki Mikołaja Trzaski. Oto oficjalne informacje o „Blades Remix Contest”:http://www.tutaj.com.pl/geeklog/public_html/article.php?story=20050419134514430:

Mając na uwadze coraz większe zainteresowanie problematyką praw autorskich w dobie rozwoju technik samplingowych i remikserskich, międzynarodowe stowarzyszenie Creative Collective działające na zasadach Creative Commons i pod auspicjami Creative Commons Polska, ogłasza wraz z firmą Audio Factory, wytwornią Kilogram Records i portalem Syntezatory.pl, międzynarodowy konkurs BLADES EXTRAVAGANZA REMIX.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie remiksu do conajmniej jednej sciezki z 9-ciu nagrań na saksofon bądź klarnet basowy solo udostępnionych przez czołowego polskiego saksofonistę jazzowego –
Mikołaja Trzaskę, współzałożyciela i lidera między innymi legendarnych grup „MIŁOŚĆ” i „ŁOSKOT”.

W konkursie mogą brać udział muzycy wszelkich narodowości, którzy zdecydują się na działanie w ramach zasad Creative Commons.
Termin konkursu: 25.04.2005 – 25.05.2005.
Szczególy, zasady, opisy nagród, logowanie, pobieranie i ładowanie
plików: Creative Collective –
„http://www.tutaj.com.pl/geeklog/public_html/”:http://www.tutaj.com.pl/geeklog/public_html/

Zobacz też