10 marca 2014
Międzynarodowy Tydzień Otwartej Edukacji

W dniach 10-15 marca 2014 na całym świecie odbywa się będzie Tydzień Otwartej Edukacji. To wydarzenie wzorowane na Tygodniu Open Access jest  poświęcone dostępności zasobów edukacyjnych. Możecie wziąć udział w wielu wydarzeniach, głównie online, zarówno międzynarodowych (wszystkie na głównej stronie Tygodnia) oraz polskich, które organizuje Koalicja Otwartej Edukacji.

Tydzień Otwartej Edukacji w Polsce…

Zadaj pytanie o otwartą edukacjęKoalicja Otwartej Edukacji zaprasza do zadawania pytań dotyczących problemów związanych z prawem autorskim w edukacji. Od 10 do 15 marca zbierane będą pytania, na które odpowiadać będą eksperci Koalicji. Specjalną stronę stworzyła również Bibliosfera.net, która zbiera pomysły na akcje w bibliotekach do zorganizowania w ramach Tygodnia. Niektóre biblioteki przygotwały już całkiem aktywny program np. Nowohucka Biblioteka Publiczna organizuje aż 3 wydarzenia w swoich filiach.

i na świecie

Spośród kilkudziesięciu webinariów i dyskusji online polecamy Waszej uwadze webinarium poświęcone wersji 4.0 licencji Creative Commons w edukacji (w środę, o 19:00 czasu lokalnego w Polsce) oraz całotygodniową dyskusję na temat planów Komisji Europejskiej na otwartość edukacji w szkolnictwie wyższym.
Open Education Week

Zobacz też