21 lipca 2013
Przegląd linków CC #93

1. Nigdy dość dobrych materiałów o tym jak poprawnie korzystać z Wikipedii i oznakowywać materiały pochodzące z Wikimedia Commons, zwłaszcza gdy materiał serwuje Scientific American.

2. Podobnie z prostymi materiałami edukacyjnymi tłumaczącymi licencje Creative Commons, tym razem od Edudemic.

3. W czasopiśmie Edukacja Internet Dialog wywiad z Damianem Muszyńskim, który krytycznie podchodzi do tematu projektów z zakresu edukacji medialnej, jako zbyt skupionych na kwestiach prawno-autorskich i licencjach Creative Commons.

4. Również w EID Kamil Śliwowski pisze o tym jaką szansą mogą być otwarte epodręczniki dla systemu edukacji i jak ryzykowany jest równocześnie projekt ich wdrożenia taki jak Cyfrowa Szkoła.

5. Podczas konferencji LINQ 2013 ( ) odbywającej się w Rzymie uruchomiono nową inicjatywę z zakresu otwartej edukacji International Council For Open Research And Open Education, która stawia sobie za cel promocję otwartych badań i otwartej edukacji. Relacje z konferencji możecie przeczytać na blogu Tony’ego Bates’a.

6. Jeśli nie wiecie, to w San Diego odbywa się właśnie jedno z największych wydarzeń dla geeków czyli tzw. Comic-Con, na czym to polega możecie zorientować się po tych kilku galeriach fotografii na licencjach Creative Commons.

7. Po raz kolejny kończymy linkiem wyłącznie dla posiadaczy urządzeń Apple, gra w Remix pozwalająca sprawdzić czy potrafisz dobierać kompatybilne licencje by tworzyć poprawnie Otwarte Zasoby Edukacyjne.

Zobacz też