7 lipca 2013
Przegląd linków CC #91

1. Trwają dwa konkursy o prawie autorskim w jego reformatorskim wydaniu: na plakaty Co nas uwiera w prawie autorskim? oraz publikacje angielskojęzyczne Future of Copyright.

2. Artykuł naukowy o tym jak prawo autorskie zmniejsza dostępność utworów z różnych okresów i tym samym utrudnia ich dostępność ale i ogranicza komercyjny potencjał (How Copyright Makes Books and Music Disappear (and How Secondary Liability Rules Help Resurrect Old Songs).

3. Open Game Art Bundle to jak opisują twórcy projekt post-copyrightowego eksperymentu, w którym można bezpośrednio wesprzeć finansowo twórców game-art czyli takich elementów gier jak ich grafiki i muzyka.

4. Ciekawa notka na blogu Clinta Lalonde o tym dlaczego PDF to śmierć dla Otwartych Zasobów Edukacyjnych i nie należy używać go dla ich publikacji.

5. Posiadającym urządzenia Apple nauczycieli polecamy kurs o tworzeniu i dzieleniu się Otwartymi Zasobami Edukacyjnymi (w jęz. angielskim).

6. Na Uniwersytecie Charles’a Darwin powstaje zestaw polityki i praktycznych porad i narzędzi dla kadry naukowej i pedagogicznej dla tworzenia i dzielenia się zasobami edukacyjnymi na wyższej uczelni. Niebawem pojawi się więcej informacji o projekcie.

7. Brytyjska Akademia Nauk Humianistycznych i Społecznych wydała przeglądową publikację na temat otwartego dostępu w nauce (Debating Open Access) pod redakcją Chrisa Wickhama i Nigela Vinceta.

Zobacz też