2 grudnia 2012
Przegląd linków CC #64

1. Komisja prezentuje nową  strategię dotyczącą nowego podejścia do edukacji pt. Rethinking Education, w której dużą rolę odgrywają Otwarte Zasoby Edukacyjne, który wykorzystanie zaraz obok nowych technologii i związanych z nimi kompetencji ma być zalecane w wszystkich kontekstach edukacji szkolnej.

2.  Bardzo ciekawa prezentacja Amber z JISC na temat standardów i rozwiązań technicznych, które warto wykorzystywać w każdym projekcie tworzenia Otwartych Zasobów Edukacyjnych.

3. The Babson Survey Research Group opublikował niedawno raport o wykorzystywaniu Otwartych Zasobów Edukacyjnych w edukacji wyższej w USA “Growing the Curriculum: Open Education Resources in U.S. Higher Education” (PDF). Raport opiera się na badaniach świadomości istnienia OER, potencjalnego wykorzystywania oraz barier przed nim.

4. Ta sama instytucja badawcza przeprowadziła również badanie ankietowe wśród 4500 wykładowców na temat ich opinii o nauczaniu online, zarówno zasobach jak i dostępności kursów w sieci.

5. Jeśli macie wolną godzinę i chcecie otrzymać uporządkowany wykład o Otwartych Zasobach Edukacyjnych oraz o roli UNESCO w ich promocji polecamy wykład wideo i prezentację Abla Caine’a dyrektora ds. otwartej edukacji UNESCO.

6. Zbliżają się święta i na tę okazję serwis opensource.com przygotował listę życzeń najciekawszych „otwartych” prezentów w tym roku.

Ilustracja OpenSource.com na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa.

Zobacz też