15 października 2012
Wystartowała SZTUKA24H!

SZTUKA24H to nowy, otwarty portal pełen zasobów edukacyjnych od krakowskiego Bunkra Sztuki. Celem SZTUKA24H jest udostępnianie i ułatwianie dostępu w Internecie do materiałów edukacyjnych dotyczących sztuki współczesnej. Stojąca za portalem instytucja Bunkier Sztuki chce również podzielić się swoimi doświadczeniami i wiedzą gromadzonymi podczas wystaw i projektów.

Jak piszą twórcy portalu:

Jednym z głównych założeń portalu SZTUKA24H jest idea OTWARTOŚCI.
Dążymy do tego, by gromadzone przez nas materiały udostępniać na licencjach Creative Commons. Pomagamy poznać i zrozumieć idee otwartości, inicjujemy proces dzielenia się doświadczeniami.

Treści na portalu oraz projekt graficzny portalu jest dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa – Na Tych Samych Warunkach 3.0 Polska. Na Sztuka24h można również zamówić bezpłatną lekcję, która zostanie przeprowadzona w szkole. SZTUKA24H to kolejna po Otwartej Zachęcie strona instytucji kultury poświęcona otwartej edukacji i publikująca otwarte zasoby edukacyjne. Mamy nadzieję, że te dwie instytucje zainspirują kolejne galerie i muzea w Polsce do otwierania zasobów.

Zobacz też