Przegląd linków CC #56
1. Ministerstwo Edukacji Narodowej prowadzi ankietę dotyczącą otwartych e-podręczników w programie Cyfrowa Szkoła i tego jak wg. rodziców, nauczycieli i uczniów powinny działać.
2. Paweł Luty z magazynu Forbes przeprowadził wywiad z twórcą serwisu Flickr.com Stewartem Butterfieldem, (na zdjęciu) m.in o tym, że pieniądze nie są motorem innowacji, roli Creative Commons dla Flickra i przyszłości prawa autorskiego.
3. Nina Paley, autorka komiksów i filmów animowanych, która stworzyła animację Sita Sings The Blues pracuje nad kolejnym otwartym filmem animowanym o burzliwej historii Izraela/Palestyny/Kanaan, w sieci udostępniła animację, która ma być końcową sceną projektu o tytule Seder-Masochism.
4. Kolejny ciekawy raport ze świata, tym razem o Otwartych Zasobach Edukacyjnych tworzonych w Kanadzie pt. Canada’s Contribution to the Commons: Creating a Culture of Open Education, przygotowany przez Athabasca University Graduate Students’ Association.
5. Jeśli jesteście ciekawi co u Unglue.it, czyli platformy do społecznościowego finansowania otwartych e-booków, zajrzyjcie na TeleRead, które pisze o planach serwisu po zablokowaniu go przez Amazon.
6.W rok popodpisaniu przez rząd Nowej Zelandii Declaration on Open and Transparent Government, 75% agencji i ministerstw publikuje już część danych na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa. Całkiem szybko i sprawnie, więcej o otwartych danych rządowych na blogu Nowozelandzkiego CC.
7. Projekt OpenScout, wielojęzyczny portal do przeszukiwania i adaptacji zasobów edukacyjnych z różnych repozytoriów, opublikował zbiór najlepszych praktyk wykorzystywania i adaptacji Otwartych Zasobów Edukacyjnych.
Zdjęcie aut. Kris Kurg’a KK+, na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa-Na Tych Samych Warunkach.