8 lipca 2012
Przegląd linków CC #43

1. Brytyjski Guardian pisze o Otwartych Zasobach Edukacyjnych i o tym czy mogą stać się częścią globalnych zmian ekonomiczno-społecznych i pomóc nie tylko w wyrównywaniu szans w dostępie do edukacji, ale w zwiększaniu elastyczności, mobilności i doskonalenia zawodowego w XXI wieku.

2. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego chce kupić prawa do nazwy upadającego wydawnictwa Ossolineum, tymczasem Obywatele Kultury proponują by za te pieniądze przejąć prawa do publikacji wydawnictwa, przenieść je do domeny publicznej i udostępnić w sieci.

3. Projektor to przegląd najciekawszych projektów naukowych z Uniwersytetu Jagielońskiego, powstał na Centrum Innowacji Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu, materiały w drukowanej publikacji oraz na stronie dostępne są na licencji CC BY aby ułatwić promocję nauki poza murami uczelni.

4. CCFinder to mały program dla użytkowników Windowsa do wyszukiwania zdjęć na licencjach CC bez konieczności przeglądania wielu serwisów.

5. Google wkracza na scenę edukacji online i uruchamia swój pierwszy kurs: o wyszukiwaniu w sieci.

6. Do zespołu amerykańskiej centrali Creative Commons dołączyli nowi pracownicy: Kat Walsh jako radca prawny, Elliot Harmon, (Communications Manager) i Sara Crouse (jako dyrektorka ds. partnerstw strategicznych)

Zobacz też