Przegląd linków CC #42
1. Opisywany już przez nas system do społecznościowego finansowania (crowdfundingu) ebooków na licencjach CC odnosi kolejne sukcesy i zwraca na siebie uwagę co raz popularniejszych autorów.
2. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji przedstawiło efekty prac grup roboczych warsztatów utworzonych po Kongresie Wolności w Internecie.
3. Kolejna publikacja naukowa wydana za darmo w sieci przez Emanuela Kulczyckiego, autora bloga Warsztat Badacza Komunikacji warta jest zacytowania autora „Czyli najpierw przeczytajcie, oceńcie – potem kupujcie.” tak się teraz wydaje książki w sieci!
4. Cyfrowa Szkoła nie przestaje budzić emocji, nie tylko w wyniku bojkotu wydawców ale również obaw nauczycieli i przygód konkursów na partnerów komponentu e-zasoby. Spokojnie w tym miejscu możemy ponownie polecić rekomendacje Koalicji Otwartej Edukacji w sprawie e-podręczników oraz drugie stanowisko w tej sprawie.
5. Coś dla specjalistów Open Access. Analiza zleconego przez rząd brytyjski raportu dot. możliwości ekonomicznych związanych z wprowadzeniem polityki Open Access na publicznych uniwersytetach.
6. Niezwykle popularny ostatnio termin MOOC (Massive Open Online Courses) czyli masowych otwartych kursów e-learningoiwych. Czym są a czym nie są? O tym na blogu Alt-Ed.